Naturalne spalacze tłuszczu, przyprawy i rośliny, które pomogą Ci schudnąć

Spis treści

Aby schudnąć wcale nie trzeba łykać codziennie suplementów wspomagających spalanie tłuszczu. Są one nie tylko drogie, ale często również nie do końca bezpieczne dla naszego organizmu. Na szczęście natura sama pomaga nam w utrzymaniu smukłej sylwetki. Czasami wystarczy wzbogacić swoją dietę, by przyśpieszyć nieco proces odchudzania.

 

Postaw na imbir

Ta roślina, a w szczególności jej korzeń ma długą listę zalet, które działają prozdrowotnie. Imbir reguluje krążenie krwi, wspomaga trawienie i przyspiesza spalanie tłuszczu. Roślina znana jest ze swoich prozdrowotnych cech od wieków. Niektórzy badacze uważają, że to właśni obecności imbiru w diecie Azjaci zawdzięczają swoje szczupłe z reguły sylwetki. Imbir to również doskonale rozgrzewająca przyprawa. Dodanie jej do posiłku sprawia, że temperatura ciała nieznacznie wzrasta, co prowadzi do przyspieszonego spalania kalorii. W ostatnich latach imbir stał się powszechnie dostępny w Polsce. Można go często kupić nawet w przydomowym spożywczaku. Należy o nim pamiętać nie tylko podczas diety, ale również na co dzień.

 

Nie zapomnij o kardamonie

Kardamon jest jedną z najcenniejszych przypraw, które stosujemy w kuchni. Swoją wartość zawdzięcza nie tylko wyjątkowemu smakowi, ale również długiej liście zastosowań i właściwości. Od wieków jest on stosowany w medycynie, kosmetyce i wielu innych branżach. Dla osób odchudzających się szczególnie istotny jest fakt, iż kardamon przyśpiesza metabolizm i wspomaga spalanie tłuszczu. Takie działanie sprawia, że powinien on jak najczęściej znajdować się w naszych posiłkach podczas diety. Może on wzbogacać dania obiadowe, ale również sprawdzi się jako dodatek do wieczornej herbaty. Kardamon jest również naturalnym antydepresantem. Podczas odchudzania taki motywator na pewno się nam przyda.

 

Gdzie pieprz rośnie

Tak! Najzwyklejszy czarny pieprz, obecny w naszej kuchni od zawsze również wspiera odchudzanie. Zawarta w nim piperyna jest naturalnym spalaczem tłuszczu. Lista zastosowań czarnego pieprzu jest nieograniczona. Również podczas diety powinniśmy dodawać go do przygotowywanych przez nas dań.

 

Gorczyca

To jedna z przypraw z naszej strefy klimatycznej, która wspomaga odchudzanie. Małe kuleczki gorczycy mają wyjątkową moc. Nie tylko wspierają spalanie tłuszczu, ale regulują pracę całego układu trawiennego. Pomagają w walce z zaparciami i wzdęciami. Gorczyca ma również działanie przeciwzapalne, co jest szczególnie istotne dla osób, które często cierpią z powodu bólu żołądka czy problemów z jelitami.

 

Energia z żeń- szenia

To roślina rzadziej spotykana w polskiej kuchni. Coraz częściej możemy jednak znaleźć ją w składzie różnego typu napojów do picia. Herbata z dodatkiem żeń-szenia pobudza. Działa podobnie do kawy, jednak energia uwalniana jest stopniowo. Dodatkowo żeń-szeń wspiera układ trawienny i korzystnie wpływa na naszą koncentrację. Te cechy powodują, że chętniej i wydajniej ćwiczymy, mamy więcej energii i szybciej spalamy tłuszcz. Uważa się również, że żen-szeń jest skutecznym antyoksydantem. Działa antynowotworowo i wspiera całą pracę naszego organizmu.