Naucz się redukcji bólu i stresu. Stacjonarne warsztaty blisko Ciebie

Spis treści

Warsztaty stacjonarne

Gdzie?

Nieborów, Hotel Rozdroże, obok Pałacu Radziwiłłów, wiele zajęć w prywatnym lesie

Kiedy?

2 dni od 10 do 18. Data do ustalenia

Koszt

np. 1490 zł brutto.

Zakres:

Jak nauczyć się redukcji  bólu i stresu. Stacjonarne warsztaty poprawnego ruchu i oddechu.

Dla kogo?

Dla każdego, kto chce nauczyć się, jak pobyć się dolegliwości, takich jak:

 • Przewlekłe bóle – np. bóle głowy, bóle pleców, bóle szyi, bóle bioder, bóle kolan, bóle stóp, bóle brzucha, bóle szyi, barków, ramion i rąk, bóle blizn, bóle dna miednicy itp.
 • Zaburzenia takie jak „gula w gardle”, zaburzenia głosu i mowy, trudności w przełykaniu, chroniczne nudności, problemy z sercem, żołądkiem, jelitami i pęcherzem, szumy uszne, zawroty głowy, zaburzenia oddychania itp.
 • Zaburzenia ruchu, takie jak sztywność stawów lub mięśni, uczucie słabości, nieprawidłowa postawa, ograniczenia ruchowe, niepewność siebie (brak stabilności podczas stania), uczucie, że zaraz się możesz przewrócić itp
 • Dyskomfort, taki jak mrowienie, mimowolne drganie mięśni, uczucie pieczenie, mrowienia, swędzenia skóry, uczucie obrzęku, nieodpowiednie odczuwanie zimna lub ciepła itp.
 • Lęki i stany takie jak lęk uogólniony, ataki paniki, nastroje depresyjne, wyczerpanie i wypalenie zawodowe, brak energii, bezsenność.

Dość często jest tak, że człowiek, dotknięty którąkolwiek z powyższych dolegliwości, odwiedza lekarzy wielu specjalności, wykonuje mnóstwo zlecanych badań i ostatecznie żadne z badań nie dają odpowiedzi na pytanie o źródło dolegliwości. Bywa, że takie osoby kierowane są do psychiatry z uwagi na psychosomatyczny charakter objawów.

Objawy dadzą się wyjaśnić a przyczyny wyeliminować

 • W praktyce dolegliwości te mają swoje źródło w chronicznym napięciu mięśni, ścięgien, powięzi, jak również w tkance łącznej. Są to zaburzenia sensomotoryczne, tj. zaburzenia percepcji ciała, ruchu i kontroli.
 • Stałe przykurcze i napięcia powstają i nasilają się na skutek urazów, obciążeń psychicznych, nieprawidłowej postawy ciała czy nawyków. Owe napięcia zazwyczaj nie występują tylko w miejscu dolegliwości, ale przebiegają przez całe ciało jako nieświadomy indywidualny wzorzec napięcia. Odpowiedzią na te napięcia jest zwykle reakcja całego organizmu na poziomie ciało-umysł.
 • W związku z tym, że napięcia nie są rejestrowane przez układ nerwowy, osoba nimi dotknięta nie jest ich świadoma i sama nie może znaleźć rozwiązania.

 Czego się nauczysz?

 • W trakcie warsztatu nauczysz się rejestrować napięcia ciała oraz je rozluźniać.

Praktyka pokazuje, że ani podejście psychoterapeutyczne ani jedynie osteopatyczne nie jest skuteczne w likwidacji wymienionych dolegliwości. Dopiero skoordynowana terapia ciało-umysł przynosi właściwe efekty.

Nauczysz się zatem:

 • Identyfikacji napięć.
 • Napinania i rozluźnianie stref objętych napięciem w celu uświadomienia sobie samego faktu istnienia napięć.
 • Elementów terapii punktów spustowych oraz manipulacji osteopatycznych w celu likwidacji napięć.
 • Rozluźniania tkanki łącznej.
 • Technik rozluźniających i uelastyczniające poszczególne części ciała, np. mięśni dna miednicy.
 • Ćwiczeń oddechowych, które nie tylko pomogą wprowadzić nawyk poprawnego oddechu, ale też wpłyną na regulację ciśnienia, pH, redukcję stresu i bólu.
 • Elementów logoterapii – terapii sensu wg Wiktora Emila Frankla

Jakie elementy zawiera warsztat?

 • W ramach treningu przekazywana jest podstawową wiedza na temat anatomii oraz mechaniki ruchu w codziennych sytuacjach typowych dla poszczególnych ludzi, w zależności od wykonywanych zawodów albo dominujących czynności.
 • W oparciu o tę wiedzę nauczysz się rozumieć, w jaki sposób mimowolnie ograniczasz się poprzez zbyt duże napięcie w codziennych ruchach. Najważniejszym elementem treningu jest nauczenie się, jak sprawić, by funkcje były korzystne i swobodne.
 • Wprowadzane są elementy nauki oddechu. Nie jako wyizolowany proces, ale aby nauczyć się, jak oddychać w codziennych sytuacjach, by było to korzystne dla organizmu. W praktyce oddech zarówno sygnalizuje nieprawidłowości jak i pozwala ich uniknąć oraz wyjść z nieprawidłowego ruchu.
 • Celem zawsze jest to, aby nieświadome, przewlekłe napięcia zostały udostępnione świadomości i uwolnione, a tym samym, aby dolegliwości zostały usunięte.
 • W trakcie treningu uzyskujemy dostęp do tych aspektów siebie, które wcześniej umykały naszej uwadze. W idealnej sytuacji nie tylko pomaga to w pozbyciu się dolegliwości, ale również daje poczucie swobody, radości życia i zapału do działania.
 • Połączenie z elementami dnia codziennego. Niezwykle istotne jest połączenie elementów treningu z codziennym życiem. Trening uczy tego, aby świadomie poruszać wcześniej unieruchomionymi mięśniami. W ramach treningu nauczysz się uświadamiać sobie ruch w każdym fragmencie ciała.

Na jakie efekty możesz liczyć?

 • Nauczysz się szybko redukować ból i skutki stresu u siebie oraz będziesz umieć pomóc innym – bez tabletek.
 • Pierwszym efektem jest nauczenie się obserwacji siebie w codziennych czynnościach – jak siedzę, jak chodzę, które mięśnie poruszają się podczas zmiany postawy z siedzącej na stojącą. Co się dzieje podczas oddychania? Jak kieruję oddech? Co napinam? Czy wszystkie ruchy są mi potrzebne do tej czy innej czynności?
 • Docelowym efektem jest nowy indywidualny wzór napięcia. Również w sytuacjach stresowych. Dodajmy jednak, że ten nowy wzór będzie w pełni uświadomiony. Dzięki temu możliwe będzie pozbycie się napięcia, jeśli się tylko pojawi.
 • Życie nabierze sensu, poprzez umiejętność korzystania z elementów logoterapii
 • Nauczysz się dostrzegać bez kłopotu nieuświadomione napięcia. Czasami może być tak, że np. nadmiernie wyprostowana postawa odpowiada wymuszonej samoocenie. Podobnie jak zapadnięta klatka piersiowa może być przejawem braku poczucia własnej wartości i sensu. P
 • Poprzez pogłębianie świadomości naszych nawykowych wzorców ruchowych, przezwyciężysz dezorientację, zmęczenie, strach i ograniczenia oraz zacząć pełniej wykorzystywać nasze zdolności do uczenia się, życia i kochania.
 • Pozbędziesz się wysiłku podczas czynności podstawowych. Będziesz umieć bez wysiłku stać, siedzieć, chodzić, zmieniać pozycje z siedzącej na stojącą czy odwrotnie.
 • Podstawą jest świadomość. Dowiesz się, że często niepotrzebnie cierpisz z powodu bólu szyi czy pleców. Doskwierają nam podrażnione stawy, obolałe mięśnie i zaciśnięte szczęki. Wydajesz mnóstwo pieniędzy na leki przeciwbólowe, uspokajające lub środki rozluźniające. Poświęcamy też wiele godzin na ćwiczenia, podczas których niejednokrotnie traktujemy siebie, jakbyśmy byli robotami lub maszynami. W efekcie rosną mięśnie. Ale też i ból i kolejne napięcia.
 • Zaczniesz żyć bez bólu.
 • Odkryjesz na nowo radość z łatwego, dobrze skoordynowanego ruchu.
 • Wyjaśnisz prawie każdą dolegliwość.

Jakie inne efekty uzyskasz?

 • Dowiesz się, że na co dzień często poruszamy się z niepotrzebnym wysiłkiem i nadwyrężamy pewne mięśnie, podczas gdy inne prawie nigdy nie są uruchamiane. Konsekwencją tego są dolegliwości fizyczne, chroniczne napięcie, zmęczenie i niepotrzebne choroby, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do utraty zdolności do pracy.
 • Dostrzeżesz błąd w założeniu, że wszystkie nasze problemy wynikają z tego, że nasze ciała nie są w stanie wytrzymać wysiłku, spowodowanego daną aktywności, lub dlatego, że nie jesteśmy wystarczająco silni, albo że dana czynność jest zbyt wymagająca. W efekcie próbujemy zaradzić tej sytuacji poprzez wzmocnienie i uelastycznienie naszego ciała albo unikanie danej aktywności. Rzadko bierzemy pod uwagę możliwość, że powodem naszych dolegliwości jest sposób, w jaki wykonujemy daną czynność – jak się poruszamy, jak używamy naszego ciała.
 • Zrozumiesz, jak z większą łatwością wykonywać ruch niezbędny do danej czynności – czy to praca na komputerze, uprawianie sportu czy siedzenie i czytanie.
 • Nauczysz się, jak wykorzystać inteligencję ciała do poruszania się w bardziej efektywny sposób, tak aby móc wykonywać lepiej wszystkie rodzaje zwykłych czynności. I by pozbyć się dolegliwości.

Czy warsztat jest męczący?

 • Podczas treningu świadomości ciała nie męczymy się ruchami. One nie wymagają mechanicznego powtarzania. Ich pozytywne rezultaty nie zależą od rozciągania czy zmiękczania mięśni, ale od poprawy efektywności, z jaką mózg koordynuje i kontroluje ruchy. Będziesz mieć okazję nauczyć się, jak wykorzystywać nieograniczone możliwości swojego mózgu.
 • Samodzielnie będziesz w stanie ocenić, czy ruch jest dobry. Nauczysz się świadomie postrzegać, jak się poruszasz, gdzie w twoim ciele jest napięcie, gdzie wykonujesz niepotrzebny wysiłek i kiedy nie wykorzystujesz swojego pełnego potencjału.
 • Trening musi być swobodny, by umożliwić Ci rozwinąć nowe i bezwysiłkowe ruchy. Z każdym kolejnym elementem warsztatów nauczysz się zwracać uwagę na drobne ruchy a następnie jak łączyć te małe ruchy w większe, coraz bardziej złożone działania. Twoja zdolność do wyczuwania tych drobnych ruchów i rosnąca świadomość tego, jak używasz swojego ciała, zapewni Ci podstawę do poruszania się w bezpieczny i zrelaksowany sposób.

Dla kogo?

 • Każdy, niezależnie od wieku i aktualnej kondycji fizycznej zasługuje na to, by czuć się dobrze i by cieszyć się swobodą i radością z ruchu.
 • Te lekcje nie tylko pomogą Ci poruszać się bardziej efektywnie i bez bólu. To, co najważniejsze, zyskasz świadomość tego, co możesz zrobić ze swoim ciałem, by zawsze i w każdej sytuacji pozbyć się bólu i skutków stresu.
 • Obolali pozbędą się bólu. Sportowcy zyskają większe możliwości. Nieśmiali zyskają odwagę, a odważni świadomość.
 • Wszyscy zyskają zdrowie i swobodę, zapomną na zawsze o bólu.
 • Szczególnie dla osób, którym dokuczają:
  • Przewlekłe bóle – np. bóle głowy, bóle pleców, bóle szyi, bóle bioder, bóle kolan, bole stóp, bóle brzucha, bóle szyi, barków, ramion i rąk, bóle blizn, bóle dna miednicy itp.
  • Zaburzenia takie jak „gula w gardle”, zaburzenia głosu i mowy, trudności w przełykaniu, chroniczne nudności, problemy z sercem, żołądkiem, jelitami i pęcherzem, szumy uszne, zawroty głowy, zaburzenia oddychania itp.
  • Zaburzenia ruchu, takie jak sztywność stawów lub mięśni, uczucie słabości, nieprawidłowa postawa, ograniczenia ruchowe, niepewność siebie (brak stabilności podczas stania), uczucie, że zaraz się możesz przewrócić itp
  • Dyskomfort, taki jak mrowienie, mimowolne drganie mięśni, uczucie pieczenie, mrowienia, swędzenia skóry, uczucie obrzęku, nieodpowiednie odczuwanie zimna lub ciepła itp.
  • Lęki i stany takie jak lęk uogólniony, ataki paniki, nastroje depresyjne, wyczerpanie i wypalenie zawodowe, brak energii, bezsenność.
  • i inne dolegliwości, mające swoje źródło w chronicznym napięciu mięśni, ścięgien, powięzi, jak również w tkance łącznej skóry.

Warunki:

Gdzie?

 • Gdziekolwiek mnie zaprosisz

Kiedy?

 • Data do ustalenia – 2 dni od 10 do 18

Koszt

 • 1490 zł brutto.

Co zawiera opłata:

 • Uczestnictwo w warsztatach, certyfikat uczestnictwa.

Jak zarezerwować?

Czy są możliwe raty

 • Tak

Maksymalna ilość uczestników:

 • 30 osób

Minimalna ilość osób

 • 16 osób

Uwaga, Uwaga

Datę, zakres, miejsce możemy dowolnie kształtować. Możemy też ustalić inny cel, zrobić gdzie chcesz, kiedy chcesz, dla kogo chcesz. A może i inaczej.

Dla firm sugeruję rozważyć również takie warsztaty, jak TUTAJ. 

Osoby indywidualne zaciekawią się opisanymi TUTAJ. 

albo TUTAJ.